HomeInspiracjeMeble modułowe – czyli jak zyskać więcej przestrzeni w małych pomieszczeniach?

Meble modułowe – czyli jak zyskać więcej przestrzeni w małych pomieszczeniach?

Meble modułowe – czyli jak zyskać więcej przestrzeni w małych pomieszczeniach?

Urządzanie niewielkich pomieszczeń, wbrew pozorom bywa często skomplikowane, szczególnie kiedy stajemy przed decyzją o zakupie mebli. Planując ich układ zwykle mamy na uwadze wykorzystanie przestrzeni w możliwie najlepszy sposób i zapewnienie sobie komfortu. Niestety, często gotowe zestawy mebli, które podobają się nam, nie pasują rozmiarowo do naszych wnętrz i zamiast urządzić mieszkanie tak, jak chcemy, urządzamy je tak, jak pozwala nam na to jego układ. No, chyba że pomyślimy o meblach modułowych.

Urządź  tak, jak chcesz, a nie tak jak możesz. Sofy i narożniki modułowe

 

Sofy i narożniki modułowe to już dość popularne rozwiązanie, które pozwala na dużą dowolność w personalizacji zestawów wypoczynkowych do naszych salonów. Wiele popularnych sieci meblarskich oferuje już od lat meble modułowe, a projektanci często wykorzystują je w swoich aranżacjach, jako kluczowe elementy designu. Jeśli poszukujesz jednak solidnego wykonania, kreatywnych rozwiązań designerskich i wysokiej jakości materiałów, powinieneś szukać wśród producentów, którzy zajmują się np. wyłącznie produkcją mebli tapicerowanych. Marka Gala Collezione rokrocznie zaskakuje swoich klientów nowymi kolekcjami. Meble modułowe marki Gala Collezione (zobacz je na stronie https://www.galameble.com/meble-modulowe/) dają możliwość dowolnej konfiguracji elementów, a także pozwalają na wyposażenie sofy czy narożnika w oryginalne funkcje, jak wbudowany barek, wygodny stolik, sprytne schowki, regulowane zagłówki i wiele innych.. Projektujący dla marki Gala Collezione nie tylko śledzą meblarskie trendy, ale właściwie sami je tworzą, o czym możemy przekonać się poznając meble modułowe tego producenta. Jednymi z najbardziej popularnych, dających bardzo duże możliwości konfiguracji, są systemy modułowe Serena, Karato i Plaza. Są to kolekcje, w których wygoda i funkcjonalność idą w parze z estetyką, precyzją i jakością a kreatywne dodatki nadają osobliwego charakteru.

 

Zaprojektuj swoją sofę

 

Decydując się na meble modułowe, możesz samodzielnie skonfigurować sofę lub narożnik w taki sposób, by była najbardziej dopasowana do twoich potrzeb. Dzięki narzędziu do projektowania 2d, które udostępnia producent, wykorzystasz w przemyślany sposób każdy centymetr swojego wnętrza. Narzędzie to pozwoli ci połączyć moduły w poprawny sposób i sprawdzić, czy wybrany przez ciebie układ zmieści się w pomieszczeniu, w którym chcesz go ustawić. Możliwość samodzielnego zaprojektowania swojego kompletu wypoczynkowego, chyba dla każdego wydaje się kusząca, a praca z narzędziem do projektowania, może okazać się fascynującą przygodą.

 

Masywny i jakościowy mebel jest ozdobą samą w sobie – nie musisz więc porywać się na zakup wielu dodatków, zwłaszcza, że mówimy o urządzaniu niewielkiego mieszkania. W dekorowaniu stawiamy zdecydowanie na jakość, a nie na ilość. Lepiej wybrać tylko jeden, intensywny kolor wiodący podczas aranżacji pomieszczenia i zastosować harmonijną wariację jego odcieni, niż kilka kontrastujących ze sobą i rywalizujących o uwagę. Jeśli do wnętrza nie wpada dużo światła naturalnego, kluczową rolę będzie odgrywało także oświetlenie. Powinniśmy zaplanować je w taki sposób, aby równomiernie oświetlić wnętrze, np. stosując oświetlenie punktowe na suficie i kinkiety. Jasność wnętrza wizualnie doda jego metrażowi kilku centymentów, podobnie jak dodatki w jasnych odcieniach.