Usuń termin: stylowe meble stylowe meble

Jak urządzić wnętrza w 2021 roku? Trendy meblowe, które warto mieć na uwadze

Modne wnętrza nie są potrzebne do życia, ale każdy przyzna, a zwłaszcza esteci, że żyje się w nich jakoś lepiej. Warto więc wiedzieć, co w modowej trawie piszczy. Jakie trendy meblowe przyniesie 2021 rok? Podpowiadamy, czym warto się zainspirować!

Natura ciągle w modzie

Trend ten rozpoczął się jeszcze w poprzednim roku, a nawet dwa lata temu, jednak to właśnie teraz będzie wieść prym i stylowo przeplatać się z nowszymi propozycjami. Chodzi oczywiście o inspirację naturą czy nawet subtelne zaproszenie jej do swojego wnętrza. Naturalne drewno, bambus czy wiklina – meble z tych surowców wciąż będą niezwykle modne. Szczególną uwagę warto zwrócić na te, które nawiązują do natury również paletą barw np. połączenie piaskowo-beżowych nóżek z żywym, leśno-zielonym obiciem… Do tego naturalne, bezpieczne kolory ścian i oczywiście kilka roślin. Styl miejskiej dżungli wciąż jest aktualny, chociaż w tym roku powinien być bardziej minimalistyczny niż eklektyczny.

Wielki powrót amerykańskiego stylu

Trendy meblowe zostały opanowane przez styl skandynawski, ale wszystko wskazuje na to, że do mody wracają amerykańskie akcenty. Są to propozycje bardzo klasyczne, nierzadko przywodzące na myśl przytulną ekskluzywność. Typowe dla nich kolory doskonale wpasowują się w obecne trendy, bo są to wszystkie odcienie beżu, kremu i karmelu. W meblach kontrastują one z ciemnym, często masywnym drewnem. Dzięki temu są to stylowe meble o wyjątkowym charakterze. Świetnie sprawdzą się w przestronnych wnętrzach, do mniejszych metraży mogą być „za ciężkie”.

Z dala od sieciówek

Sieciówki meblarskie wciąż będą pierwszym wyborem wielu konsumentów, ale powoli odchodzi się od wspierania produkcji masowej. W modzie będą meble unikalne, od mniejszych lokalnych salonów typu mebli z Torunia. Mogą to być produkty importowane, jednak liczy się to, aby nie były pierwszym, oczywistym wyborem. Ciągle modne będą też propozycje z drugiej ręki, dlatego warto inspirować się tym, co mają do zaoferowania komisy i lokalne targi. Salony z katalogu IKEI są już passé.

Minimalizm, ale nie nowoczesny, lecz przytulny

Minimalizm kojarzy się z zimnymi wnętrzami, bielą i meblami w zabudowie, które idealnie wpasowują się w „skąpą” całość. W 2021 roku odchodzi się już od tego. Obecnie skandynawski minimalizm efektownie miesza się z japońskim stylem, dzięki czemu biele zamieniają się w beże, a niemal niewidoczne meble zastępują propozycje modułowe, subtelnie podkreślane prostymi kształtami. To świetna opcja dla fanów spójnych wnętrz, w których znajduje się niewiele przedmiotów, przez co wydają się bardziej uporządkowane. Tutaj także wskazane są akcenty w postaci roślin, ale są to raczej niewielkie, pojedyncze doniczki w stosunkowo pustych przestrzeniach.

oura.org https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://starachowicki.eu/artykul/porownywarka-oc-bez/1532310