W poszukiwaniu pomysłu na taras

Gdzie spędzić wolne godziny podczas słonecznego dnia? Najprostszym rozwiązaniem okaże się taras! Nie musimy dysponować dużym tarasem, aby cieszyć się słońcem – również na niewielkich tarasach uda nam się stworzyć miejsce idealne do odpoczynku. Co będzie nam potrzebne? Z pewnością podstawą okażą się meble!

Jakie meble na taras wybrać?

Wszystko generalnie zależy od naszych oczekiwań i potrzeb. Ważne są także rozmiary tarasu. W przypadku niewielkich tarasów najlepszym wyborem będą niewielkie stoliki kawowe oraz klasyczne krzesła. Dysponując dużym tarasem będziemy mogli pozwolić sobie przede wszystkim na obszerną sofę czy narożnik, leżankę czy fotele.

Wśród najchętniej wybieranych kolekcji króluje technorattan oraz aluminium. Oba tworzywa są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu, odkształcaniem. W wyniku zastosowania wysokiej klasy materiałów klienci nie muszą martwić się także o mikropęknięcia, które w przyszłości mogłyby przekształcić się w duże pęknięcia. Meble technorattanowe czy aluminiowe to gotowy pomysł na taras!

Dodatki, które pozwolą cieszyć się tarasem również jesienią

Początek jesieni to nie powód, aby odmawiać sobie ciepłych godzin na tarasie. Odpowiednio dobrane dodatki sprawią, że stanie się to możliwe. Najlepszym i jednocześnie funkcjonalnym rozwiązaniem będzie tarasola. Nowoczesne tarasole odznaczają się wysoką estetyką: konstrukcje wznoszone są poprzez zastosowanie profili aluminiowych malowanych proszkowo. Dzięki temu są one odporne na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Warto wiedzieć, że konstrukcje takie są zabezpieczone przed silnym wiatrem – profile opierają się podmuchom do 120 km/h!

Tarasola może zostać uzupełniona o panele boczne oraz promienniki ciepła, które w okresie jesieni skutecznie podniosą nasz komfort.