Meble z technorattanu na naszych balkonach

Meble z technorattanu na naszych balkonach

Balkon czy taras to idealne miejsca na to, aby odpocząć, szczególnie w ciągu słonecznego dnia. Dzisiaj niewiele trzeba, aby przestrzeń taką zaaranżować w odpowiedni sposób. Istotne jest to, aby wybrać odpowiednie meble i dodatki. Wśród licznych propozycji zdecydowanie warto zwrócić uwagę na klasyczne meble technorattanowe w nowej odsłonie. Co zaproponują nam producenci?

Technorattan wczoraj i dzisiaj

Technorattan jest tworzywem znanym od dawna – pleciona polietylenowa początkowo miała zastępować klasyczne włókna rotangowe i chronić lasy deszczowe przed degradacją. Poziom zainteresowania meblami technorattanowymi był jednak tak wysoki, że okazało się, iż meble tego typu szybko zyskują popularność i wypierają klasyczny rotang. Technorattan ceniony był i jest przede wszystkim za to, że wspaniale imituje rotang, a dodatkowo jest dostępny w różnorodnych kolorach. Najważniejszą zaletą technorattanu jest jednak to, że jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne: silne promieniowanie słoneczne, działanie deszczu, wilgoci, wiatru, niskich i wysokich temperatur. Włókna technorattanowe są nieporowate, co z kolei przekłada się na łatwość czyszczenia – do wnętrza tego tworzywa nie wnika brud. Meble z technorattanu to idealny wybór, kiedy pragniemy w prosty i szybki sposób urozmaicić balkon czy taras.

Jakie meble technorattanowe wybrać?

Możliwości jest wiele – projektanci prezentują nam różnorodne kolekcje, zarówno utrzymane w klasycznym wzornictwie, jak i nowoczesnym designie. Podstawą jest odpowiedzenie sobie na pytanie: jakie są nasze potrzeby? Jeśli dysponujemy obszernym tarasem możemy pokusić się o pełen komplet, składający się z obszernej sofy narożnikowej, stolika, dodatków. Jeśli nasz taras jest niewielki wybierzmy fotele i stolik kawowy.

Industrialny dębowy stolik nocny loft https://beesafe.pl/porady/samochod-z-wloch/ https://beesafe.pl/wydzial-komunikacji/lancut/