Taras w stylu prowansalskim

Uroda romantycznej Prowansji w ostatnim czasie zdaje się być na nowo odkrywana i eksponowana. Inspiracje prowansalskie stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Dotyczy to wnętrz, w których podziwiamy białe meble drewniane, subtelnie dekorowane. Eleganckie witryny i krzesła o rozpoznawalnym wzornictwie. Jednak Prowansja to nie tylko aranżacje wnętrzarskie, ale także ogrodowe. Przykładem takiego urzeczywistnienia francuskiej bajki jest taras w stylu prowansalskim. Jak go stworzyć?

Kamień naturalny i lawenda

Motywy, które kojarzą się z Prowansją to kamienne zbocza oraz lawendowe pola. Taki pejzaż uda się przywołać na każdym wręcz tarasie. Wystarczą kompozycje z kamienia naturalnego. Na przykład zastępujące ogrodzenie otwartego tarasu. Czy rabatki wysypane korą kamienną, w pobliżu których zasadzimy lawendę. Ta roślina symbolizująca Prowansję może pojawić się także bezpośrednio na tarasie, na parapecie czy na stole ogrodowym, w małych doniczkach czy koszyczkach. W ten sposób powstanie urocza mikroaranżacja tarasowa. Kolor lawendy może pojawić się na drewnianych elementach tarasu. Choć najbardziej z prowansalskim krajobrazem związana jest biel.

Białe donice ogrodowe

W ogrodzie w stylu prowansalskim pięknie zaprezentują się donice ogrodowe w białym kolorze. Technorattanowe lub jeszcze lepiej cementowe, owalne, bardzo klasyczne, wręcz o antycznym uroku. Gdzie znajdziemy takie donice? W miejscu, które odkrywa dla nas ogrodową różnorodność, czyli na gardenspace.pl.

Białe meble ogrodowe

W Garden Space odkryjemy także białe meble technorattanowe, które staną się świetną bazą dla tarasowej stylizacji w duchu prowansalskim. W takim tarasie umeblowanym na biało z lawendowymi dodatkami można się zakochać i poczuć jak w malowniczej Prowansji!

https://beesafe.pl/porady/jazda-po-rondzie/ Nowoczesny metalowy kwietnik stojący https://beesafe.pl/porady/przedawnienie-mandatu/