Kiedy kupować meble ogrodowe?

Wiosna i początek lata to gorący okres, kiedy sklepy z wyposażeniem ogrodów przeżywają oblężenie – tabuny klientów tłoczą się przy ekspozycji, aby przygotować się na pierwsze wypady za miasto czy imprezy przy grillu. Pierwszą jaskółką zwiastującą sezon ogrodowy jest długi weekend majowy. To właśnie wtedy wyciągamy do ogrodów i na tarasy ławki, fotele oraz stoły ogrodowe i wówczas często okazuje się, że nasze komplety wymagają odświeżenia lub wymiany. Kiedy najlepiej kupować meble ogrodowe, aby uniknąć zakupowego szału i co najważniejsze – nie przepłacać?

 Kupuj rozsądnie

Pełnia sezonu na meble ogrodowe trwa od wiosny, aż do lipca. Wtedy w sklepach pojawiają się nowe kolekcje, a wybór asortymentu jest najszerszy. Jednak początek sezonu i wkraczanie artykułów na rynek często wiąże się z wysokimi cenami, które mogą zniechęcić do zakupów albo sprawić, że zamiast wymarzonej sofy modułowej w ogrodzie pojawi się skromniejszy, prosty komplet, który nie do końca spełni nasze oczekiwania. Aby kupić meble w rozsądnej cenie, najlepiej polować na specjalne okazje! Pierwsza fala rabatów zalewa rynek w okolicach kwietnia. Znaczna część producentów oferuje wtedy specjalne ceny w ramach akcji „first minute”. Tego typu promocje przeważnie nie trwają długo, dlatego warto śledzić wybrane marki mebli ogrodowych w internecie – w ten sposób na pewno nie przegapisz okazji.

O zakupie mebli ogrodowych warto pomyśleć późnym latem i jesienią. Wraz z końcem sezonu na wylegiwanie się w ogrodzie, błyskawicznie topnieją ceny wszystkich modeli. Posezonowa wyprzedaż mebli ogrodowych stwarza najlepszą okazję, żeby kupić pełnowartościowy asortyment w cenach niższych czasami nawet o 50%. Na stronie gardenspace.pl wygodnie możesz kupić luksusowe meble oraz dodatki do ogrodu w imponujących cenach.