Ogród zimowy

Przebywanie w ogrodzie, wśród żywej roślinności i uspokajającej zieleni jest esencją letnich dni. Wyjście poza mury domu i napawanie się możliwością obcowania z naturą  jednoznacznie kojarzy nam się z beztroskim czasem wakacji, kiedy aura nas rozpieszcza. Ale ogród może być przyjaznym miejscem również zimą!

Szklana kula

Urządzenie ogrodu zimowego wymaga umiejętności budowlanych i sporej dawki cierpliwości, jednak włożony wysiłek jest niczym w porównaniu z efektem końcowym! Istotą ogrodu zimowego są przeszklenia, które izolują taras od warunków atmosferycznych. Przy pomocy wykwalifikowanych fachowców możesz w kilka dni obudować taras specjalnym, drewnianym szkieletem, który później zostanie wypełniony szczelnymi szybami zespolonymi, zbudowanymi z podwójnej warstwy szkła. W niektórych przypadkach konieczne jest powiększenie, wyrównanie lub  wykonanie poprawek adaptacyjnych podłoża, aby drewniany szkielet był stabilny. Dach ogrodu zimowego koniecznie musi być wykonany ze szkła hartowanego albo laminowanego, które nie stłucze się i nie uszkodzi podczas ewentualnego gradu albo na skutek uderzenia konara. Jeśli ogród ma być dostępny zimą, konieczne będzie zadbanie o instalację grzewczą i solidny system wentylacyjny.

Nastrojowy wystrój

Klimat każdego ogrodu, również zimowego, w dużej mierze kształtują dodatki i meble ogrodowe. Lampiony świecące subtelnym, rozproszonym światłem, miękkość wygodnego fotela albo huśtawki, ciepły koc i herbata, a wokół padający śnieg… Czy można wyobrazić sobie piękniejsze oblicze grudniowego wieczoru? W dobrych sklepach z asortymentem outdoorowym znajdziesz stylowe fotele na taras wykonane z białego technorattanu, który idealnie wkomponuje się w zimowy klimat.