Salon naszych marzeń

Salony i pokoje dzienne służą nam przede wszystkim do relaksu i odpoczynku, szczególnie po ciężkim dniu w pracy. Podczas ich meblowania pamiętajmy o tym, aby w największym stopniu służyły właśnie nam i naszym bliskim. Jakie elementy warto wybrać do jego wystroju, aby mieć pewność, że wszystko tu znajdzie swoje miejsce? Podpowiadamy!

Salon dekorowany interesującymi meblami

Salony służą przede wszystkim do relaksu – umieszczamy w nich sprzęt grający, telewizory, kino domowe, również książki, urządzamy miejsce do czytania. Podstawą jest znalezienie odpowiednich mebli, które pomogą stworzyć funkcjonalną przestrzeń oraz kolekcjonować czy przechowywać dane przedmioty. Interesujące propozycji mebli salonowych przedstawi nam sklep alameble.pl, który specjalizuje się w nowoczesnym designie oraz wykorzystaniu trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Takie meble doskonale uzupełnią przestrzeń, pozwolą nadać jej charakteru, zaaranżować. Wśród najczęściej wybieranych elementów wymienia się komody przeszklone i kryte, szafki wiszące i stojące, stoliki i stoły, stoliki pod RTV, regały na książki.
Zdecydowana większość oferowanych na polskim rynku produktów tworzona jest z wysokiej jakości desek meblowych, pokrywanych laminatami. Zadaniem laminatu jest nadanie wysokiej estetyki meblom oraz zabezpieczenie desek przed wnikaniem wilgoci, działaniem brudu. Laminaty odznaczają się także nieporowatą strukturą, przez co ich czyszczenie jest bajecznie proste.
Interesujący salon świetnie uzupełnią meble wypoczynkowe. Obecnie najmodniejsze modele to kanapy modułowe, które możemy rozsuwać i zsuwać zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Detale stworzą odpowiedni klimat!

Aby nasz salon nabrał odpowiedniego charakteru poza meblami powinniśmy zadbać o dodatki i oświetlenie. W zależności od stylu, który utrzymujemy wybierzmy interesujące lampy, stoliki, poduszki, plecy, wazony, świeczniki.