Piękny ogród – zadbaj o detale!

Elegancki ogród to ozdoba każdego domu. Nawet niewielki skrawek ziemi może stać się naszym powodem do dumy – konieczny jest jedynie dobry plan. Jakie elementy okażą się najważniejsze? Gdzie szukać przedmiotów do jego zapełnienia? Oto kilka przydatnych wskazówek!

Meble ogrodowe – co wybrać?

Większość z nas, myśląc o o grodzie, wyobraża sobie siebie na wygodnych fotelach ogrodowych, skrytych w cieniu szerokiego parasola lub pergoli. Nawet w niewielkich ogródkach znajdzie się miejsce na niewielki stoliczek i przynajmniej dwa krzesełka ogrodowe. Wysokiej jakości meble ogrodowe znajdziemy przede wszystkim w sklepach producentów – zaoferują nam oni meble wykonane z technorattanu czy aluminium.
Meble technorattanowe posiadają zwartą strukturę, która pozwala unikać wnikania brudu do wnętrza mebla. Dzięki temu możliwe jest też ich łatwe utrzymanie w czystości – wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką.
Meble aluminiowe posiadają zabezpieczenie przed działaniem wilgoci – oznacza to, że są odporne na wnikanie rdzy. Oba rodzaje mebli odznaczają się też niską waga, przez co ich przenoszenie nie sprawia żadnego problemu.

Rośliny, ozdoby

Wybór roślin do ogrodu to chyba jedna z najtrudniejszych decyzji, która musi zostać wcześniej poparta określeniem jakości i rodzaju ziemi, jaką dysponujemy. Istotne jest także określenie, w jakich porach nasz ogród jest najbardziej oświetlone. Pod tymi względami musimy dobierać rośliny. Nie musimy być wytrawnymi ogrodnikami, aby cieszyć się wspaniałym ogrodem – wystarczy nieco czasu i cierpliwości. Początkowo wyznaczmy miejsca na rabatki, oddzielmy je niewielkimi kamyczkami, postarajmy się o to, aby pomiędzy nimi znalazło się miejsce na ścieżki do chodzenia. Ciekawym pomysłem może być również głazy ogrodowe. Naturalne gnejsy z pewnością pozwolą odmienić wygląd i charakter ogrodu.