Nowoczesny design w domu

Młodzi ludzie podczas urządzania swojego pierwszego mieszkania zwykle chcą, aby nie wyglądało ono zbyt staroświecko i klasycznie. Dużą popularnością cieszą się zatem designerskie, ciekawe, oryginalne meble i dodatki. Każdy chce, aby jego mieszkanie różniło się od innych, a jego elementy zaskakiwały znajomych, którzy nas odwiedzają. Co możemy zrobić, żeby nadać swoim wnętrzom oryginalności, aby były niepowtarzalne?

Drzwi

Nowoczesny design możemy wprowadzić nawet w takie elementy jak drzwi. Nie musimy decydować się na klasyczne, uchylne modele. Jeśli nie znajdziemy dużego wyboru oryginalnych drzwi w sklepie, możemy skorzystać z ofert internetowych. Wpisując na przykład „drzwi szklane przesuwne warszawa” odnajdziemy zapewne mniej typowe modele i na pewno dobierzemy coś odpowiedniego do swojego wnętrza.

Łazienka

Łazienka wydaje się dość nudnym pomieszczeniem – nie ma wątpliwości, jakie elementy muszą się w niej znaleźć, a po ich wstawieniu często brakuje miejsca na dodatkowe meble czy sprzęty. Jak zatem możemy uczynić nasze łazienki wyrazistymi?
Najprościej będzie to zrobić za pomocą oryginalnych dodatków lub elementów wystroju. Płytki łazienkowe nie muszą być w jednym, spójnym kolorze. Można zamontować na ścianie także oryginalną płytkę, na której będzie wypisane motto, nasz podpis czy portret idola. Możemy zatroszczyć się także o to, aby zamiast plastikowego, sklepowego pojemnika, na umywalce stał estetyczny, oryginalny dozownik na mydło.

Sypialnia

W sypialni najważniejszym meblem jest oczywiście łóżko. Warto zadbać, aby prezentowało się ono ciekawie. Oryginalna rama albo baldachim nadadzą mu bardzo niecodziennego wyglądu. Wersja ekonomiczna to po prostu ciekawa pościel lub narzuta na łóżko. W sklepach są dzisiaj dostępne pościele w wielu zaskakujących wzorach. W niektórych miejscach można także zamówić pościel z własnym nadrukiem, może na niej być cokolwiek zechcemy.

Kuchnia

Kuchnia także jest takim miejscem, gdzie niektóre sprzęty po prostu muszą się znajdować. Mamy jednak bardzo szerokie pole do popisu w dobieraniu dodatków. Deski do krojenia z napisami, zabawne solniczki i pieprzniczki, oryginalny sposób przechowywania przypraw – możliwości jest bardzo wiele. Warto zwrócić uwagę także na zastawę. Na rynku jest dzisiaj dostępnych wiele zaskakujących wzorem lub kształtem talerzy, misek, filiżanek i kubków. Na pewno znajdziemy takie, które będą odpowiadały naszemu gustowi, a ponadto żaden z naszych znajomych nie będzie takich posiadał.

Wejście

Drobiazg, o który naprawdę warto zadbać, gdyż jest swoistą wizytówką domu dla wszystkich odwiedzających to wycieraczka. Na co dzień nie zwracamy na nią uwagi, ale możemy być pewni, że każdy gość, który będzie czekał na otworzenie przez nas drzwi zerknie na nią. Możemy wybrać wycieraczkę o ciekawym kształcie – na przykład psa, jeśli posiadamy czworonoga lub serca. Umieszczane są na nich także coraz częściej napisy – nie tylko nudne „witamy”, ale także oryginalne teksty, mówiące co nieco o właścicielu domu, przed drzwiami którego właśnie stoimy.

zobacz zobacz wiecje Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft