Ogród – miejsce idealne do odpoczynku

Ogrody coraz częściej stają się naszą prywatną przestrzenią do odpoczynku, relaksu, rekreacji. Okazuje się, że nawet niewielki ogród może okazać się idealnym miejscem do zaaranżowania niewielkiego kącika do porannej kawy, urządzania przyjęć czy stworzenie placu zabaw dla dziecka. A wszystko to w otoczeniu zieleni i kwiatów. Od czego zacząć urządzanie ogrodu?

Z pewnością pierwszy krokiem jest stworzenie planu ogrodu – zaznaczmy na nim obszary, gdzie chcielibyśmy postawić meble ogrodowe, a gdzie będą znajdować się klomby z kwiatami. Jeśli pragniemy posiadać zielony ogród, ale nie posiadamy zdolności ogrodniczych – nic straconego. Podstawą jest wysianie trawy lub też skorzystanie z gotowych rolek do rozwinięcia na ziemi w ogrodzie. Zamiast klombów możemy skorzystać z gotowych sadzonek roślin i krzewów. Można wysadzić je bezpośrednio do gruntu lub pozostawić w doniczkach i postawić na parapecie okiennym czy tuż przy meblach ogrodowych.
Kupując meble ogrodowe zwracajmy uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane – najbardziej pożądane są meble z technorattanu. Jest on odporny na działanie promieniowanie słonecznych i uszkodzenia związane ze zmienną pogodą.

Wypocznij w ogrodzie

Coraz popularniejszym trendem w polskich ogrodach jest umieszczenia w nich wanien jacuzzi i SPA. SPA ogrodowe z pewnością stanie się świetną alternatywą dla klasycznego grilla – znajomych możemy zaprosić do wspólnego korzystania z przyjemności, jaką daje kąpiel bąbelkowa czy masaże wodne.
Wiele osób zastanawia się, jak wygląda codzienna konserwacja dużych wanien jacuzzi w ogrodach, kiedy nie są one użytkowane. Producenci uspokajają, że w czasie ich nieużytkowania są one przykrywane specjalistycznymi plandekami, które chronią wnętrze wanny przed zabrudzeniem czy uszkodzeniami związanymi ze zmienną pogodą.