Różne motywy przewodnie w kuchni

Kuchnia jest sercem domu – niezwykle ważnym pomieszczeniem. To tutaj powstają, a często też są jedzone posiłki. Aby stworzyć w tym miejscu niepowtarzalny klimat, warto pomyśleć o jakimś ciekawym motywie przewodnim, dzięki któremu kuchnia będzie naprawdę piękna, a każdy z domowników chętnie będzie w niej przebywał.

Motyw botaniczny

Coraz popularniejszym trendem w wystroju wnętrz jest motyw botaniczny. Polega on na umieszczaniu w różnych miejscach pomieszczenia elementów kojarzących się z roślinami.
Kuchnia jest doskonałym miejscem do wykorzystania takiego motywu. Dobrym pomysłem jest umieszczenie w niej doniczek z ziołami czy warzywami. Oprócz funkcji dekoracyjnej, będą one także spełniały rolę praktyczną. Meble kuchenne mogą być natomiast w kolorze zielonym, aby ładnie komponowały się z roślinnym otoczeniem.

Motyw świąteczny

Przed świętami Bożego Narodzenia w kuchni powinno pachnieć piernikami, makowcem i innymi smakowitymi wypiekami. Dobrze, jeśli z głośników rozbrzmiewają świąteczne piosenki, a dookoła otaczają nas sympatyczne świąteczne gadżety.
Warto spróbować uzyskać tego typu klimat także we własnej kuchni. Oczywiście, nikt nie będzie zamawiał mebli kuchennych ze świętym Mikołajem. Ale dobrym pomysłem jest wykorzystanie świątecznych dodatków i umieszczenie ich w kuchni. Ładna puszka na pierniki, świąteczny fartuszek czy kosz z pomarańczami, w które powbijamy goździki to świetne, klimatyczne ozdoby.

Motyw minimalistyczny

Coraz popularniejszy we wnętrzach staje się surowy, skandynawski minimalizm. Proste meble kuchenne, bez ozdobników, najlepiej w kolorze białym lub szarym pasują do każdego wnętrza.
W motywie minimalistycznym ważne jest również to, aby na wierzchu nie znajdowało się wiele przedmiotów – powinny być one schowane w szafkach. Ponadto, wskazane są raczej bardzo proste ozdoby czy akcesoria – duże białe talerze, jasne kubki bez wzorków czy drewniane hokery przy wyspie kuchennej świetnie wpisują się w ten prosty, schludny styl, jakim jest motyw minimalistyczny.

Tekst powstał we współpracy z firmą Janmar

https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-automat/ zobacz wiecje Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu