Niewielkie, domowe biuro – jak je urządzić?

Wielu z nas przynosi swoją pracę do biura – wieczorami wypełniamy tabelki, piszemy raporty. Jeśli sytuacja taka jest nagminna lub też jeśli możemy korzystać z tak zwane „home office” warto zastanowić się nad miejscem do pracy, niewielkim kącikiem, który dostosowany będzie do naszych potrzeb. Co może się w nim znaleźć?

Wybieramy biurko!

Kącik biurowy nie musi być od razu osobnym pomieszczeniem – w mieszkaniach może być problem ze znalezieniem takiego wolnego miejsca. Niewielkie biurko, krzesło i dodatki możemy umieścić nawet w sypialni. Ważne jest jednak, aby było to miejsce, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał w czasie pracy – salony i pokoje dzienne nie będą więc dobrym miejscem. Konieczne jest kupno biurka – obecnie największym zainteresowaniem cieszą się biurka nowoczesne, o minimalistycznej formie. Oczywiście musimy również znaleźć odpowiednie miejsce dla naszego biurka – najlepsza okaże się przestrzeń blisko okna i naturalnego światła. Na ścianie, obok biurka, warto zawiesić tablicę korkową, na której możemy przypinać notatki, inspirujące cytaty i wiele innych.

Przy biurku postawmy wygodne krzesło. Wiele osób ceni sobie krzesła obrotowe, w sklepach znajdziemy jednak znacznie szerszy wybór, łącznie z krzesłami skandynawskimi.
v