Bezpieczny wypoczynek w ogrodzie – jak chronić się przed słońcem?

Relaksowanie się w ogrodzie czy na balkonie to świetny pomysł – nie tylko mamy okazję na zregenerowanie sił, ale przede wszystkim możemy pooddychać świeżym powietrzem. Istotne jest jednak przygotowanie odpowiedniego miejsca do odpoczynku. Warto pomyśleć o meblach ogrodowych dopasowanych do naszych potrzeb!

Meble w ogrodzie – jakie wybrać?

Na polskim rynku znajdziemy wiele interesujących rodzajów mebli wykonanych z drewna, aluminium oraz materiałów syntetycznych. Na szczególną uwagę zasługują meble technorattanowe – są one wykonane z lekkiego materiały syntetycznego, odpornego na działanie wiatru, promieni słonecznych, zabrudzenia. Technorattan dostępny jest w szerokiej gamie kolorów: od beżu aż po czerń. Warto dodać, że tworzywo to łatwo utrzymać w czystości – wszystko za sprawą nieporowatej powierzchni.
Drugim rodzajem interesujących mebli są te wykonane z aluminium. Z pewnością najważniejszą ich cechą jest ich lekkość. Meble aluminiowe prezentują się elegancko i schludnie, również łatwo utrzymać je w czystości.

para

Warto pamiętać także o stole – z pewnością zechcemy czasami napić się herbaty na dworze czy też zorganizować grilla dla znajomych. Stoły nierzadko sprzedawane są razem z parasolami. Parasole ogrodowe przeciwsłoneczne sprzedawane są w szerokiej gamie kolorystycznej, dodatkowo tworzone są one z materiałów odpornych na działanie promieni słonecznych. Oznacza to, że nawet palące słońce nie zmianie ich koloru, nie blakną one. Parasole są odporne również na silne podmuchy wiatru oraz na opady deszczu. Wielu producentów dodaje do nich również pokrowiec, który ma je chronić po złożeniu przed zniszczeniem.

Rośliny!

Obok naszych mebli ogrodowych możemy ustawić także eleganckie doniczki z roślinami. Wybierajmy te, które nie będą wymagać dużego nakładu pracy. Największym zainteresowaniem cieszą się zioła, które później możemy wykorzystać w kuchni.