Kwiaty na tarasie – jakie wybrać? Jak eksponować?

Kwiaty na tarasie to jeden z najprostszych sposób na odmienienie charakteru tego miejsca. Bez względu na to, czy dysponujemy dużym tarasem czy niewielkim balkonem, warto zastanowić się nad kupnem odpowiednich doniczek i kwiatów i stworzenia zielonej oazy przy swoim domu. Od czego zacząć?

Z pewnością pierwszym krokiem będzie określenie ilości wolnego miejsca oraz zastanowienie się, w jakim ustawieniu donice powinny stać. Większość z nas rozpoczyna meblowanie tarasu od zakupienia odpowiednich mebli ogrodowych – to dobra decyzja. W sklepach budowlanych i ogrodniczych znajdziemy wiele interesujących modeli mebli, jeśli jednak pragniemy czegoś wyjątkowego najlepiej będzie zwrócenie się wprost do producentów.
Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie meble technorattanowe – są nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim lekkie i niezwykle odporne na działanie czynników atmosferycznych. W kolekcjach mebli technorattanowych znajdziemy krzesła, stoliki, fotele, donice, skrzynie. Drugim popularnym rodzajem mebli są te tworzone z aluminium.

88-64-1428671481_b69f4bbe21f3f7e6

Doniczki, kwiaty

Przygotowując stanowiska dla kwiatów przede wszystkim zadbajmy o odpowiednie donice. Wielu producentów oferuje nowoczesne rozwiązania i kupno podświetlanych donic. Takie doniczki doskonale prezentują się po zmroku, rzucając ciepłe, miękkie światło na otoczenie.
Poza donicami podświetlanymi warto zastanowić się również nad modnymi teraz osłonkami w stylu prowansalskim.
Wybierając kwiaty nie musimy być wykwalifikowanymi ogrodnikami. Na tarasie doskonale poradzą sobie wszelkie zioła (mięta, rozmaryn, tymianek, oregano), jak i kwiaty takie jak goździki doniczkowe, lawenda. Ta ostatnia przyczyni się również do odstraszania owadów. Przesadzając rośliny zwróćmy uwagę na ich korzenie – jeśli znajdziemy na nich szkodniki warto podpytać w sklepie ogrodniczym o odpowiednie preparaty.

Industrialny dębowy stolik nocny loft https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/ Stolik pomocniczy na laptopa