Niewielki taras i odpowiednie meble

Małe tarasy nie dają wiele możliwości ich zaaranżowania – tak sądzono do niedawna, kiedy kupno eleganckich mebli tarasowych graniczyło z cudem. Dzisiaj nawet niewielkie tarasy mogą stać się ostoją spokoju i odpoczynku, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy oraz wyposażymy. Jakie możliwości stoją przed właścicielami niewielkich tarasów? Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi inspiracjami!

Meble idealne na mały taras

Meble na taras o niewielkich rozmiarach znajdziemy przede wszystkim u topowych producentów. Decydując się na meble z pewnego źródła możemy mieć pewność nie tylko wyjątkowego designu, ale i wykorzystania tworzyw najwyższej jakości. Meble na tarasie muszą być przede wszystkim odporne na zmienne warunki atmosferyczne. W przypadku materiałów niskiej jakości deszcz, brud i niskie temperatury szybko doprowadziłyby do degradacji tworzyw, co ciągnęłoby za sobą ścieranie powierzchni, mikropęknięcia, koślawienie, łamanie.

Wykorzystanie materiałów takich jak technorattan czy aluminium znacząco zminimalizowało te problemy. Aluminium malowane proszkowo jest odporne na zarysowania czy wnikanie wilgoci, które w rezultacie może prowadzić do pojawiania się ognisk rdzy. W przypadku mebli technorattanowych ich powierzchna jest nieporowata – brud nie wnika do wnętrza, czyszczenie polega wyłącznie na ścieraniu pyłu z powierzchni.

Jakie meble na taras okażą się strzałem w dziesiątkę?

Z pewnością na niewielkich powierzchniach nie warto dodatkowo zabierać przestrzeni. Niewielki taras bez problemu zmieści 2-3 krzesła czy fotele, niewielki stolik kawowy. Taki prosty zestaw pozwoli bez trudu stworzyć idealne miejsce do popijania herbaty czy też do pracy w cieplejsze dni. Dodatkowo, aby stworzyć atmosferę przytulności, możemy również wykorzystać eleganckie pledy i poduszki, które przyjemnie otulą użytkowników i pozwolą na korzystanie z ostatnich promieni jesiennego słońca.