Korytka betonowe – odwodnienia liniowe czy punktowe?

Istotnym elementem infrastruktury są korytka odwadniające. Poddawane są one ogromnym obciążeniom lecz dzięki zastosowaniu odpowiedniej receptury betonu nie niszczeją, i będąc prawie niezauważalne doskonale spełniają swoją rolę. Wszędzie tam gdzie potrzebny jest niezawodny system odprowadzania wód opadowych czy ścieków, korytka betonowe sprawdzą się doskonale.

Rodzaje korytek

Korytka betonowe dostępne są w wersjach standardowych lecz nie można dostosować je do indywidualnych potrzeb klienta, dzięki czemu przyczyniają się do sprawnego rozwiązania problemu odprowadzania wód i ścieków.

W zależności od rodzaju potrzebnego odwodnienia stosuje się korytka do systemu odwodnienia punktowego lub linowego. Odwodnienie punktowe polega na skupieniu wód powierzchniowych w centralnym puncie, z którego dalej są pobierane. W tym przypadku powierzchnia zbudowana jest w taki sposób aby miała własny spadek w kierunku odpływu.

Zupełnie inaczej to wygląda w przypadku odwodnienia liniowego, którego zaletą jest możliwość montażu na równi z powierzchnią jezdni, co czyni ją w pełni przejezdną. Taka konstrukcja wymaga mniejszego budżetu oraz jest łatwiejsza w wykonaniu. Liniowe odwodnienie świetnie sprawdza się też do odseparowania innych rodzajów nawierzchni (bruku od asfaltu czy betonu).

Najczęściej stosowane

Decyzja dotycząca wyboru odpowiedniego rozwiązania powinna być uzależniona przede wszystkim od secyfiki danej inwestycji. Z uwagi na swoje zalety częściej stosowanym rozwiązaniem są odwodnienia liniowe.

Polecamy – producent koryt betonowych – Betoniarnia Kaczmarek

zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/ https://beesafe.pl/porady/blokada-na-kolo/