Choinka w domu – najlepsze pomysły na dekoracje

Choinka to bez wątpienia symbol bożonarodzeniowych świąt. Dzisiaj zielone drzewko jest nie tylko tradycją, ale również elementem dekoracji salonu. Okazuje się, że w kwestii jego ozdób również panują sezonowe trendy. Dowiedz się, jakie choinki będą królować podczas tegorocznych świąt.

 

Postaw na tradycję

Sami projektanci wnętrz przyznają, że niezmienną popularnością cieszy się choinka zielona. Większość z nas stawia na żywe drzewka, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również pachną. Świetnie wyglądają na nich kolorowe bombki z brokatem – dobierz je kolorystycznie do innych dodatków w salonie. Doskonałe będą też dekoracje drewniane albo ze słomy.

Bombki można przygotować samodzielnie. Wystarczy owinąć włoskie orzechy w folię aluminiową albo na styropianowe kule przykleić watę. Dzieci niech zrobią łańcuchy z kolorowego papieru. Taka choinka na pewno zostanie zapamiętana na długo i wprawi wszystkich w przyjazny, świąteczny nastrój.

Moda na biel

Hitem w tym sezonie są choinki białe. Najczęściej są sztuczne – można je kupić na targach albo w sklepach budowlanych, często też stają się asortymentem supermarketów. Biała choinka będzie przepiękną dekoracją, zazwyczaj nie trzeba jej już dodatkowo ozdabiać. Wystarczy popryskać srebrnym brokatem a na czubek zawiesić dużą kokardę.

Choinka w stylu skandynawskim

 Tam, gdzie króluje minimalizm, widać ogromną kreatywność w kwestii dekoracji. W magazynach wnętrzarskich coraz częściej publikowane są propozycje na całkiem innowacyjne podejście do choinki. Niektórzy mogą ją zrobić całkowicie samodzielnie. Do ściany wystarczy przybić cienkie listewki drewniane, ułożone na kształt choinki. Do nich przyczepia się bombki i łańcuchy. Taka choinka będzie strzałem w 10 w małych pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na tradycyjne drzewko.

Świąteczne stroiki

Niektórzy w ogóle rezygnują z ubierania choinki. Stawiają raczej na ozdoby mniejszego formatu. Bardzo modne stały się stroiki. Można je zawiesić przy oknie, na drzwiach albo położyć na stole. W środek wystarczy wtedy postawić grubą świecę, by całość nabrała wyjątkowego klimatu. Warto wybierać stroiki, których podstawą są żywe gałązki iglastego drzewka. Dekoracją niech będą zaś małe bombki i choinkowe lampeczki.

Jeśli kolory, to jakie?

Oprócz bieli królować będą intensywne, ale raczej ciemne barwy. Zaskoczeniem nie będzie choinka udekorowana bombkami w kolorze butelkowej zieleni, granatu, kobaltu, a nawet czerni. Można wykorzystać również ceramiczne bombki, które sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim. Niezmienną popularnością cieszą się ozdoby czerwone, złote oraz srebrne. Jeśli chcesz mieć modną choinkę, to raczej stawiaj na jej dekorację w jednym, góra dwóch kolorach. Dobieraj je zgodnie z innymi dekoracjami, jakie tworzą wyjątkowy klimat w Twoim domu.

 

Choinkę zawsze stawiaj w centralnym miejscu swojego domu. Najczęściej stawia się ją przy oknie, by nie zawadzała podczas codziennej aktywności. Jeśli jest małych rozmiarów, koniecznie ustaw ją na stoliku czy komodzie. Niech będzie widoczna, bo przecież jest główną dekoracją domu podczas grudniowych wieczorów.

 

https://beesafe.pl/wydzial-komunikacji/lancut/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://beesafe.pl/porady/samochod-do-20-tys/