Czajnik idealny, czyli co nam mówią rankingi

Podobno dom bez książki jest jak plaża bez słońca. Czyli niby dom, ale jakby czegoś w nim braknie. Podobnie jest z czajnikiem. Jak więc wybrać taki, który dobrze sprawdzi się w domowym azylu?

Czajnik elektryczny

Dobrym pomysłem jest postawienie na czajnik elektryczny. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, jednak, jak pokazują rankingi czajników (https://www.bomi.pl/ranking-czajnikow-top-10-najlepszych-modeli/), największym zainteresowaniem cieszą się modele o uśrednionych parametrach. Jeśli chodzi o pojemność, najlepiej sprawdzają się czajniki o pojemności od 1 do 1,7 litra wody, co pozwala na jednorazowe zagotowanie wody dla siedmiu osób.

Nadal najpopularniejszym modelem grzałki w czajnikach są te spiralne, co nie powinno dziwić, bowiem egzemplarze te cechuje cicha praca i stosunkowo niska cena. Ich wadą jest tendencja do odkładania się kamienia oraz konieczność wlania doń przynajmniej 0,4 litra wody dla prawidłowej pracy urządzenia. Modele wyposażone w grzałkę płytową są odporniejsze na osadzanie się kamienie, choć oczywiście nie zwalnia to z dbania o jego czystość. Również minimalna ilość wody, jaką trzeba do takiego czajnika wlać jest mniejsza, wynosi bowiem zaledwie 0,1 litra.

Czajniki w różnych obudowach

Spośród dostępnej na rynku oferty wybrać można czajniki o różnorodnej obudowie. Najwięcej dostępnych jest modeli w obudowie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu urządzenia te są zaskakująco lekkie. Jednak bardziej wybredni także znajdą coś dla siebie. Ciekawym wyborem okazać się mogą modele ze stali szlachetnej. Wyglądają bardzo elegancko, jednak sporo ważą. Dla wielbicieli nowoczesnego designu ciekawą zdobyczą będą z pewnością czajniki ze szkła.