Zalety mieszkania w Szczecinie

W Polsce jest wiele ciekawych miast, w których można się osiedlić na stałe. Jednak tylko Szczecin może się pochwalić tak wielką i ciągle rosnącą liczbą kupowanych nieruchomości. Są to zarówno nowo budowane domy, jak również mieszkania z rynku wtórnego. Co sprawia że nieruchomości Szczecin są tak popularne wśród Polaków? Czy rzeczywiście opłaca się inwestować w mieszkania w tym mieście, a jeśli tak, które z nich dają największą szansę na zysk?

Atuty Szczecina

Pomijając tak oczywiste sprawy jak korzystny mikroklimat, bliskość morza czy duży wybór nieruchomości, trzeba zwrócić uwagę na bardzo korzystną sytuację gospodarczą. W Szczecinie nie brakuje pracy. Bez większych kłopotów znajdzie ją osoba dobrze wykwalifikowana z różnych branż, jak i pracownik bez kwalifikacji, szukający prostej pracy fizycznej. Jednocześnie zarobki w tym mieście są o ponad 20 procent wyższe w stosunku do innych miejsc w Polsce, a koszty życia niższe o 10 procent. To wszystko sprawia, że co roku do Szczecina przeprowadza się około 2000 osób, dzięki czemu miasto staje się coraz większe i bogatsze.

Biuro nieruchomości Szczecin, które jest liderem w pośrednictwie obrotu nieruchomościami w tym mieście, wskazuje również na inne powody, dla których warto tutaj zamieszkać. Doskonale działająca komunikacja publiczna, duża liczba placówek państwowej służby zdrowia, przedszkola i szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie kształcące na bardzo wysokim poziomie, a także niezwykle bogaty potencjał turystyczny, przyciągający podróżnych z Niemiec, gotowych pozostawiać tu duże sumy pieniędzy. Daje to liczne szanse na rozwinięcie dobrze prosperującego biznesu, do którego można wykorzystać zakupioną w Szczecinie nieruchomość.

Korzystne ceny mieszkania Szczecin

Kolejną rzeczą, która może przekonać ludzi do zamieszkania w Szczecinie to bardzo przystępne ceny mieszkań – niekoniecznie niższe niż w innych miastach, ale oferujące znacznie wyższy standard nieruchomości. Kupując takie mieszkania czy domy dla siebie lub na inwestycje, można być pewnym że się na tym zarobi.

stomatolog Kraków Nowa Huta apartamenty w Szczawnicy