Zalety mieszkania w Szczecinie

W Polsce jest wiele ciekawych miast, w których można się osiedlić na stałe. Jednak tylko Szczecin może się pochwalić tak wielką i ciągle rosnącą liczbą kupowanych nieruchomości. Są to zarówno nowo budowane domy, jak również mieszkania z rynku wtórnego. Co sprawia że nieruchomości Szczecin są tak popularne wśród Polaków? Czy rzeczywiście opłaca się inwestować w mieszkania w tym mieście, a jeśli tak, które z nich dają największą szansę na zysk?

Atuty Szczecina

Pomijając tak oczywiste sprawy jak korzystny mikroklimat, bliskość morza czy duży wybór nieruchomości, trzeba zwrócić uwagę na bardzo korzystną sytuację gospodarczą. W Szczecinie nie brakuje pracy. Bez większych kłopotów znajdzie ją osoba dobrze wykwalifikowana z różnych branż, jak i pracownik bez kwalifikacji, szukający prostej pracy fizycznej. Jednocześnie zarobki w tym mieście są o ponad 20 procent wyższe w stosunku do innych miejsc w Polsce, a koszty życia niższe o 10 procent. To wszystko sprawia, że co roku do Szczecina przeprowadza się około 2000 osób, dzięki czemu miasto staje się coraz większe i bogatsze.

Biuro nieruchomości Szczecin, które jest liderem w pośrednictwie obrotu nieruchomościami w tym mieście, wskazuje również na inne powody, dla których warto tutaj zamieszkać. Doskonale działająca komunikacja publiczna, duża liczba placówek państwowej służby zdrowia, przedszkola i szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie kształcące na bardzo wysokim poziomie, a także niezwykle bogaty potencjał turystyczny, przyciągający podróżnych z Niemiec, gotowych pozostawiać tu duże sumy pieniędzy. Daje to liczne szanse na rozwinięcie dobrze prosperującego biznesu, do którego można wykorzystać zakupioną w Szczecinie nieruchomość.

Korzystne ceny mieszkania Szczecin

Kolejną rzeczą, która może przekonać ludzi do zamieszkania w Szczecinie to bardzo przystępne ceny mieszkań – niekoniecznie niższe niż w innych miastach, ale oferujące znacznie wyższy standard nieruchomości. Kupując takie mieszkania czy domy dla siebie lub na inwestycje, można być pewnym że się na tym zarobi.