Prawidłowy i bezpieczny transport mebli

Właśnie dokonałeś zakupu mebli do swojego biura? Twój wybór padł na sprawdzone produkty firmy Kleiber i Nowy Styl? Zamówienie będzie gotowe do odbioru w sklepie już za kilka dni? Jeśli tak, być może planujesz samodzielnie odebrać meble i przywieźć je do swojej firmy. Jeżeli tylko posiadasz odpowiedni samochód, to nic nie stoi na przeszkodzie. Dobrze jednak abyś wcześniej dowiedział się kilku ważnych rzeczy na temat tego, jak w prawidłowy sposób transportować meble biurowe.

 

Pozycja przewożenia sof, foteli i krzeseł

Najłatwiejsze do transportu są meble tapicerowane, takie jak fotele i sofy Kleiber. Fabrycznie są zabezpieczone grubą folią termozgrzewalną, dlatego niestraszne im są niewielkie opady deszczu. Również trudno w takich meblach uszkodzić narożniki, które są po prostu miękkie. Mimo wszystko i tak należy bardzo uważać w czasie ich transportu, zwracając m.in. uwagę na to, aby podczas przenoszenia mebli nie zahaczyć nimi o wystający gwóźdź, doprowadzając tym samym do zniszczenia tapicerki. Meble modułowe, takie jak Nowy Styl najczęściej dostarczane są z fabryki w kilku częściach. Każda z nich może być zapakowana oddzielnie w karton, który bardzo dobrze chroni zawartość przed zniszczeniem. Do przenoszenia mebli warto zaangażować kilka osób. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której w wyniku zmęczenia, mebel może wyślizgnąć się z rąk, upaść na ziemię i uszkodzić.

 

Biurka i szafki

Znacznie więcej uwagi wymaga transportowanie mebli twardych. Takimi właśnie są biurka, szafki i komody. Mają one twarde i ostre krawędzie, które można bardzo łatwo uszkodzić – np. uderzając nimi w narożniki ościeżnicy. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim ostrożnie je wnosząc pod schodach, a jeśli ryzyko uszkodzenia jest duże, wcześniej zabezpieczając newralgiczne miejsca czymś miękkim – np. nakładając na biurko złożony koc. Pocieszająca jest również wiadomość, że coraz większa liczba producentów dba o to, aby starannie zapakować swoje meble biurowe, przygotowując je do bezpiecznego transportu samochodowego. Otrzymują one wytrzymałe opakowania kartonowe i dodatkowo styropianowe narożniki.

 

 

https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/ live url zobacz wiecje