Urządzamy stylową i funkcjonalną sypialnię w stylu glamour

Najważniejszy mebel w sypialni to oczywiście łóżko. Aby jednak pomieszczenie to było funkcjonalne, muszą się w nim znaleźć również stoliki nocne i szafa. Podpowiadamy, jak urządzić sypialnię w stylu glamour.

Styl glamour, czyli styl, który zaskakuje

Bez wątpienia styl glamour jest jednym z ciekawszych. Z jednej strony fascynuje przepychem i bogactwem, z drugiej często zaskakuje nietypowymi zestawieniami. Dzięki temu, że jest tak charakterystyczny, trudno pomylić go z innymi. Sypialnia w stylu glamour wyróżnia się zarówno kolorami, jak i formą. Proste lub stylizowane meble są praktyczne, ale jednocześnie wyróżniają się dekoracjami i wykończeniem.

Dla kogo jest styl glamour? Z pewnością dla osób niebanalnych, które szukają czegoś więcej niż sprawdzonych rozwiązań. W sypialni urządzonej w tym stylu jest zarówno wygodnie, jak i ekstrawagancko.

Wyróżnij swoją sypialnię – postaw na styl glamour

Czym wyróżnia się styl glamour? Poza masywnymi, ciężkimi sprzętami, które nawiązują formą do barokowego przepychu, ważny jest też blask. Zastosowanie materiałów wykończonych na wysoki połysk sprawia, że pomieszczenie zatrzymuje dużo światła – trudno przejść obok niego obojętnie.

Mimo że styl glamour odchodzi od tradycyjnych zestawień, a inwencja własna właścicieli mieszkania jest mile widziana, to jednocześnie jest komfortowy. Duża kanapa, czy szerokie łóżko, a także liczne praktyczne dodatki sprawiają, że odpoczynek w urządzonych w stylu glamour wnętrzach jest przyjemnością.

Jakie meble zakupić do sypialni w stylu glamour?

Sprzęty, które znajdą się w sypialni urządzonej w stylu glamour, muszą być przede wszystkim stylowe. Kupując poszczególne meble, warto zwrócić uwagę zarówno na ich budowę, jak i wykończenie. To drugie jest szczególnie ważne.

Łóżko w stylu glamour musi być ciężkie, wygodne i jednocześnie eleganckie. Idealne będzie wyposażone w dekoracyjną ramę i praktyczne rozwiązanie w postaci skrzyni z siedziskiem tuż przy łóżku. Nie może też zabraknąć pikowanego zagłówka, który będzie wyróżniać się zarówno wielkością, jak i intensywnym, przyciągającym wzrok kolorem.

Stoliki nocne praktyczne, ale jednocześnie eleganckie. Wyposażone w szufladęi wykończone na wysoki pomysł, dzięki czemu przyciągają wzrok. Aby pasowały do wnętrza w stylu glamour, nie może zabraknąć stylowych elementów, np. stylizowanych gałek.

Szafa, która będzie idealnie pasować do nowocześnie urządzonej sypialni w stylu glamour musi być pojemna, a jednocześnie przeszkolona. Dekoracyjne uchwyty, praktyczne rozwiązanie w postaci wbudowanego telewizora czy połyskliwe wykończenie – taka szafa przyciąga wzrok, a jednocześnie sprawdza się na co dzień.

Wszystkie wymienione sprzęty zawiera stylowy komplet mebli Borromini.

Dokupić do niego można również inne sprzęty, które z powodzeniem mogą znaleźć się w sypialni w stylu glamour, np. toaletkę i fotel stylizowany na barokowy.

Źródło: https://artstylmeble.pl/pol_m_Meble-Stylowe-396.html