Nowoczesna i stylowa sypialnia

Cechą wyraźnie dominującą w projektach nowoczesnych sypialni jest elegancja zaklęta w nieskomplikowanej formie. Przyglądając się bliżej propozycjom najlepszych pism wnętrzarskich nie sposób oprzeć się wrażeniu, że tak naprawdę moda na prostotę nigdy nie minęła, a każdy sezon odsłania jej nową twarz. Jak zaaranżować sypialnię z polotem? Sprawdź!

Siła koloru

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia kojącego i estetycznego wnętrza jest wybór kolorystyki. Możesz postawić na bezpieczne pastele albo odważyć się na radykalne posunięcie. Niekwestionowanym hitem ostatnich sezonów są odważne połączenia głębokiego granatu i delikatnego złota. Tego typu zestawienie harmonijnie uzupełnią czarne dodatki – lampy, ramki na zdjęcia i świece.

Jeśli szukasz niebanalnych opcji, możesz zrezygnować z gładkich ścian na rzecz oryginalnej fototapety. Moda na naścienne grafiki przeżywa ostatnio drugą młodość!

Meble

Nowoczesne łóżka do sypialni powinny zachwycać nie tylko eleganckim wyglądem, ale również funkcjonalnością. Ciekawą propozycją na meblarskim rynku są łóżka sosnowe z regulowanym stelażem. Prosty mechanizm umożliwia szybkie i bezproblemowe podniesienie oparcia łóżka, dzięki czemu w wygodnej, półsiedzącej pozycji możesz poczytać książkę lub obejrzeć ulubiony film.

Kompletując meble do sypialni, kieruj się zasadą „,mniej znaczy więcej”. Nie musisz kupować szafek, komód ani półek – duża szafa pokryta lustrzaną taflą w zupełności wystarczy, aby efektownie zagospodarować przestrzeń. Jeśli nie potrzebujesz dużej ilości wolnego miejsca do przechowywania, możesz wstawić do sypialni stylowy reling. Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie wymaga utrzymania ubrań i rzeczy osobistych w idealnym porządku.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl