Jak wymienić łożysko w pralce?

Łożysko jest bardzo ważnym elementem każdej pralki stanowiąc jedną z najważniejszych elementów budowy tego urządzenia. Niestety uszkodzenie tego elementu nie jest najprzyjemniejsze… Bywa bardzo problematyczne, a pralka bez łożyska po prostu nie jest w stanie funkcjonować. Dlatego wymiana łożyska na nowe jest tak ważna. Jak wymienić łożysko w pralce i ile to kosztuje?

 

Wymiana łożyska w pralce – informacje

 

Wymiana łożyska w pralce na nowe nie jest wcale bardzo prosta. Przede wszystkim jeżeli nie ma się drygu do majsterkowania, a pralkę rozbiera się po raz pierwszy lepiej zrezygnować z wymiany łożyska na własną rękę wzywając do tego profesjonalistę. Niestety w takiej sytuacji koszt za wymianę łożyska będzie nieco większy, ale za to będzie się miało pewność, że pralka nie zostanie jeszcze mocniej uszkodzona. Sama cena wymiany łożyska jest bardzo różnorodna. Zależy przede wszystkim od modelu pralki, ale również wielkości miejscowości, w której dochodzi do wymiany łożyska na nowe. Z reguły im większa miejscowość tym większa cena, która może sięgać nawet 1000 złotych.

 

Na początku wymiany łożyska należy zgromadzić wszystkie odpowiednie materiały i narzędzia. Kolejnym krokiem jest dostanie się do wnętrza bębna pralki. Następnie cały bęben musi być wyciągnięty z zabudowy pralki. Po odkręceniu wierzchniej części bębna mechanik dostaje się do łożyska, które należy wymienić. Niestety są one zabezpieczone i w zależności od modelu własnej pralki zabezpieczenie musi zostać usunięte. Po tym w miejsce starego, zdemontowanego łożyska należy zamontować nowe, wcześniej zakupione łożysko.

 

Podsumowanie

 

Wymiana łożyska sama w sobie jest dość skomplikowana i zależna od modelu pralki, w której znajduje się dane łożysko. Powyższa instrukcja jest bardzo uogólniona dlatego podejmując się samodzielnie wymiany łożyska trzeba wykazać się dużą wiedzą, ale i cierpliwością. W przeciwnym razie ryzyko uszkodzenia pralki będzie bardzo duże co będzie wiązało się z jeszcze większymi problemami.