Funkcjonalne szafy na zamówienie w mieszkaniach

Wykreowanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania jest dzisiaj znacznie łatwiejsze niż wcześniej. Szafy na zamówienie to propozycja chętnie wykorzystywana w mieszkaniach i w domach – klienci cenią sobie nie tylko możliwość stworzenia miejsca na garderobę, ale też szansę na dopasowanie szafy do już istniejącej aranżacji mieszkania. Jak w praktyce wygląda tworzenie szafy na wymiar?

Zalety szafy na zamówienie – czy je znasz?

Podstawowym atutem szafy na zamówienie jest możliwość zagospodarowania każdego kawałka przestrzeni – mówią specjaliści z marki Rega Meble z Bielska-Białej, specjalizującej się w tworzeniu szaf na wymiar. Zabudowa taka pozwoli na ukrycie problematycznych wnęk czy skosów, sprawi, że aranżacja mieszkania stanie się bardziej spójna. Szafy na zamówienie mogą być również idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb – ich wnętrze projektowane jest zgodnej z wytycznymi klienta, przez co może on mieć tyle szuflad czy pólek, ile potrzebuje. Szafy na zamówienie to również gwarancja najwyżej jakości produktu – projektanci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i tworzą zabudowę doskonale wpisującą się w oczekiwania. Dzięki temu klient uzyskuje nie tylko praktyczny mebel, ale i elegancką zabudowę, która podnosi estetykę wnętrza.

Jak tworzone są szafy na zamówienie?

Pierwszym etapem tworzenia szafy na zamówienie jest precyzyjne wymierzenie miejsca, gdzie taki mebel ma stanąć. Kolejno konieczne jest stworzenie projektu, na którym zaznaczone będą półki, szuflady, wieszaki, ale też niestandardowe przestrzenie – wszystko po to, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń. Ważne są materiały – zdecydowana większość szaf tworzona jest z płyt meblowych, możliwe jest jednak wykorzystanie także litego drewna. Szafy mogą być wykończone lustrami czy dekoracyjnymi panelami – szeroki wybór pozwoli na dopasowanie tworzyw i kolorów do gustu.