Domy, które spełnią oczekiwania każdej rodziny

Niejedno biuro projektowe ma poważny problem ze spełnieniem wymagań swoich klientów, poświęcających na wykonanie planu domu niemałe pieniądze, a w związku z tym oczekujących najlepszych rozwiązań, przed którymi staje architekt.

Warszawa słynie z nowoczesnych, szklanych biurowców. Na krakowskim rynku znajduje się szereg kolorowych kamienic. Z kolei budynki uniwersyteckie w wymienionych miastach łączą ze sobą tradycyjne i nowoczesne elementy dekoracyjne. Jak, patrząc na oryginalne oraz innowacyjne budowle w Polsce, zdecydować się, w jakim stylu powinien utrzymany być nasz nowy dom? Na co zwracać szczególną uwagę, a z czego lepiej zrezygnować?

Dla Ciebie czy dla Twoich dzieci?

Trendy w projektowaniu domów jednorodzinnych podlegały przeobrażeniom na przestrzeni kilkuset lat. Było to związane głównie ze zmianą stylu życia ludzi oraz ich preferencjami estetycznymi. W ciągu ostatniej dekady zaczęto przywiązywać większą uwagę do zewnętrznego wyglądu budynku, nie zapominając jednak o ergonomii, czyli optymalnych warunkach do pracy, jak i codziennego funkcjonowania. Dzisiaj nie buduje się domów dla kilku pokoleń, lecz raczej z głębokim przeświadczeniem, że ma służyć on potrzebom rodziny, która aktualnie go zamieszkuje. W tym wypadku można zrezygnować z patrzenia w przyszłość i zastanawiania się, co będzie potrzebne dzieciom czy wnukom.

Jakie są Twoje potrzeby?

Wraz ze swoją rodziną musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czego tak naprawdę potrzebujecie? Jeśli lubicie wieczorne przesiadywanie przy widoku rozgwieżdżonego nieba, nie możecie zapomnieć o tym, żeby Wasz nowy dom był wyposażony w przestronny taras lub balkon. Z kolei dla miłośniczek gotowania i pieczenia ciast, liczyć będzie się funkcjonalna kuchnia, koniecznie z szybkim dostępem do podręcznej spiżarni. Sprecyzowanie naszych oczekiwań powinno dotyczyć głównie:
– wyboru rodzaju budynku: domu piętrowego, parterowego lub z poddaszem;
– powierzchni, ilości oraz specyfikacji pomieszczeń;
– kosztów utrzymania domu;
– zewnętrznego wyglądu domu wraz z jego dostosowaniem do sąsiedztwa.
Dom nie powinien jedyne atrakcyjnie wyglądać, ale przede wszystkim dobrze służyć jego mieszkańcom. Jak poradzić sobie z tyloma ważnymi kwestiami?

Pomoc nadchodzi! Biuro projektowe, które stworzy dom marzeń

Na szczęście, nie musisz samodzielnie wykonywać projektu swojego domu. Jedyne, na co powinieneś być gotowy to określenie swoich wymagań i przedstawienie ich specjalistom. To architekci, posiadający doświadczenie oraz wizję artystyczną, pomogą Ci załatwić wszystkie kwestie formalno – prawne, a także rozstrzygnąć wątpliwości aranżacyjne czy budowlane. Współczesny designer nie tylko realizuje gotowe pomysł inwestora, ale przede wszystkim proponuje takie rozwiązania, których często nie byliśmy świadomi.
Na współczesnego projektanta czekają niełatwe zadania, które przysparzają problemów nawet najpopularniejszym architektom Warszawy. Jak spełnić oczekiwania klientów i nie zawieść ich zaufania? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie już sam architekt.