Budowa ogrodzenia na pochyłym terenie
Budowanie ogrodzenia na terenie ze spadkiem może przysporzyć sporo problemów. Przy odpowiednim podejściu można je wszystkie sprawnie wyeliminować. Początek wygląda dokładnie tak jak przy zwykłym nachyleniu nawierzchni. Należy wytyczyć linie biegnącego ogrodzenia, znaleźć miejsce odpowiednie miejsce dla furtki czy bramy wjazdowej, zaznaczyć miejsca na kosze i na końcu rozplanować odległości między słupkami ogrodzenia. Po wykonaniu tej czynności należy zabrać się za fundament oraz ogrodzenie właściwe
Jak montować ogrodzenia
Metoda 1
Stosuje się gdy linia opada łagodnie, równolegle do pochyłości terenu.
Gdy mamy do czynienia z taką powierzchnią, słupki pionowo, dopasowując przęsła ogrodzenia do kąta pochylenia terenu. Trzeba mieć na uwadze, że to rozwiązanie sprawdza się w sytuacjach gdy stawiamy ogrodzenie z lekkich paneli bądź siatki. Gotowe przęsła bez problemu można znaleźć w marketach budowlanych dostosowanych do pochylanie terenu nie większego niż 24%.
Metoda 2
Słupki ogrodzeniowe oraz podmurówkę zbudujemy schodkowo. Jest to sposób wymagający większego nakładu pracy, ale daje większe możliwości dostosowania ogrodzenia do nachylenia podłoża (długość powierzchni przęseł, wielkość słupków, wysokość podmurówki). Ów metoda sprawdzi się gdy stawiamy ogrodzenia betonowe (modułowe bądź łupane) oraz gdy korzystamy z gotowych prefabrykatów podmurówkowych.
Polecane produkty do wykonania ogrodzenia betonowego:
Słupki Ogrodzeniowe – https://betoniarniakaczmarek.pl/produkty/slupki-ogrodzeniowe/
Podmurówka – https://betoniarniakaczmarek.pl/produkty/podmurowka-systemowa/