Ubezpieczenie szkolne – dla kogo?

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo. Niestety, nawet najbardziej przezorny opiekun nie jest stanie czuwać nad swoją pociechą przez 24 godziny na dobę. Chwila nieuwagi, wygłupy czy fatalne zrządzenie losu mogą sprawić, że życie całej rodziny na zawsze się odmieni. Przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń chroni ubezpieczenie szkolne. Co każdy rodzic powinien o nim wiedzieć? Sprawdź!

Jaki zakres ma ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to polisa NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) stworzona z myślą o dzieciach w różnym wieku. Polisa kompleksowo chroni ubezpieczonego przed skutkami zdarzeń losowych. Opiekunowie ubezpieczonego dziecka mogą otrzymać realne wsparcie finansowe, jeśli dziecko ulegnie wypadkowi, zachoruje lub, w skrajnych przypadkach, poniesie śmierć. Środki mogą zostać przeznaczone na zakup leków, pobyt w specjalistycznej placówce, rehabilitację czy pomoc psychologiczną. Zakres polisy nie jest stały – uzależniony jest od wybranego wariantu oraz oferty danej firmy.

NNW szkolne chroni dziecko nie tylko wtedy, kiedy przebywa w szkole, ale również w czasie wolnym i w dni wolne od zajęć (wakacje, święta, weekendy, ferie). Umowa z ubezpieczycielem standardowo podpisywana jest na rok i obowiązuje od września do września kolejnego roku. Rodzic może przystąpić do ubezpieczenia grupowego oferowanego przez szkołę albo wybrać interesującą go ofertę w prywatnym zakresie. Ubezpieczenie szkolne jest dobrowolne.

Dla kogo?

Z polisy NNW przeznaczonej dla uczniów mogą korzystać nie tylko dzieci uczęszczające do szkoły, ale również przedszkolaki, a nawet niemowlęta. Większość polis tego typu kierowana jest również do pełnoletnich studentów.

https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/