Rozwiązania dla małej kuchni

Zagospodarowanie przestrzeni w kuchni nie jest szczególnie trudne, jeśli mamy nieograniczoną ilość miejsca. Jednak często pomieszczenie, w którym gotujemy i spożywamy posiłki nie należy do szczególnie dużych. Należy wówczas korzystać ze sprawdzonych, dobrych rozwiązań, które pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu.

Meble na wymiar

Zapewne każdy, kto urządzał małą kuchnie wie, że nie jest łatwo znaleźć meble, które będą pasowały do niej wymiarowo. Kuszącym rozwiązaniem jest zatem znalezienie kogoś, kto wykona umeblowanie kuchni specjalnie dla nas, na wymiar. W jaki sposób znaleźć stolarza, który zajmie się zrobieniem węższych czy niższych szafek niż te standardowe?
Najłatwiej i najszybciej znajdziemy fachowca przez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład frazę „kuchnie na wymiar warszawa”, a otrzymamy adresy wielu stolarzy z okolicy. Najlepiej jeśli fachowiec sam uda się do naszego mieszkania i zmierzy, jakiej wielkości mają być meble dla nas. Ponadto, podczas takiego spotkania można dokładnie omówić swoją wizję wyposażenia kuchni i ustalić ze stolarzem, czy jest ona możliwa do zrealizowania.

Wykorzystanie ścian

Aby zaoszczędzić nieco cennego miejsca w kuchni, warto także mądrze wykorzystać przestrzeń na ścianach. Pomogą nam w tym wszelkiego rodzaju półki do powieszenia czy wiszące haczyki. Możemy umieścić na nich kubki, przyprawy czy deskę do krojenia. Na ścianie powiesić da się również patelnię.
To rozwiązanie pomaga zaoszczędzić miejsce, ale ma także dodatkową praktyczną zaletę – wiele przedmiotów codziennego użytku mamy wówczas dosłownie pod ręką, co znacznie ułatwia gotowanie, przyrządzanie posiłków i ich podawanie.

Co musi być w kuchni

Jeśli nasza kuchnia jest niewielka, powinniśmy zadbać o to, aby znajdowały się w niej tylko niezbędne sprzęty, meble i przedmioty. Nie trzymajmy w niej więc takich elementów, które z powodzeniem znalazłyby miejsce w innej części domu. Jeśli na przykład posiadamy wiele słoików z przetworami, niekoniecznie musimy trzymać je w ciasnej kuchni. Możemy urządzić sobie spiżarnię w innej części mieszkania, na przykład w chłodnej szafie w sieni.
W małej kuchni nie powinniśmy również przesadzać z ilością i wielkością elementów dekoracyjnych. Możemy zadbać o ładne, estetyczne podkładki, ściereczki czy inne elementy. Nie warto stawiać natomiast dodatkowych rzeczy, doniczek czy figurek na blacie kuchennym. Jeśli bardzo nam zależy na jakiś dodatkowych ozdobach, zainwestujmy w te, które możemy powiesić na ścianie.

Interesujące rozwiązania dla twojej kuchni znajdziesz na kuchnie na wymiar Warszawa – BBMeble.pl