Krzesła bankietowe – jakie wybrać?

Wielu z nas doskonale wie o tym, że krzesła bankietowe muszą być tymi designerskimi meblami, mającymi w sobie to coś. W praktyce oznacza to zazwyczaj ich dość nietypową podstawę lub intrygująco wyglądające tapicerowane detale. Mowa tu o siedzisku płynnie przechodzącym w oparcie, pokryte tkaniną tapicerską i zafarbowaną na nietypowy kolor. Podstawa w tym wszystkim też jest opcją bardzo ważną –  jest ona wykonana z prętów giętych w dość charakterystyczny sposób i na dokładkę są one często chromowane lub wykonane ze szczotkowanego aluminium. Wszystko po to, aby zostać zauważonym przez gości nawet z dystansu.

Krzykliwe kolory krzeseł bankietowych

Nie da się ukryć tego, że krzesła bankietowe mają często krzykliwe kolory, a metoda ich połączenia także rzuca się w oczy. Wiele znaczy też i to, że elementy tapicerowane w tym konkretnym przypadku nie wyglądają standardowo, czyli samo siedzisko może łączyć się z oparciem jedynie za pomocą podłokietników, co powoduje, że między nimi pojawia się owalna i dość stylowa przerwa.

Tego typu detale krzeseł bankietowych przemawiają do wielu z nas i właśnie dlatego chcemy mieć je nie tylko we własnych domach lub jadalniach, ale i salach bankietowych. Musimy pamiętać też o tym, że bankietowe meble to coś znacznie więcej niż styl, a w tym przypadku ma on także swoje odbicie w cenie.

Krzesła bankietowe i ich niebanalny kształt

Krzesła bankietowe to modele, które muszą być zauważanymi i dlatego szara tapicerka z tkaniny nie jest w ich przypadku opcją często spotykaną, a jeśli już to musi się łączyć z ciekawymi nogami lub podstawą, wykonanymi z chromowanej stali, bądź drewna przyciętego w charakterystyczny sposób.

Projektowanie takich kształtów to rzecz jasna masa problemów, których raczej nie da się łatwo rozwiązać – stanowi za to wyzwanie, jeśli chodzi o konstrukcję zapewniającą wygodę i kształt elementów tapicerowanych. Kluczowe znaczenie ma też i to, że projektanci tych modeli mebli inspirują się tym, co już było i na tej podstawie tworzą ładnie wyglądającą jego modyfikację.