Artyzm oświetlenia ogrodowego

 

Nowoczesny dom i ogród w awangardowym stylu. Jakie oświetlenie ogrodowe powinniśmy wybrać, żeby całość utrzymała swój charakter? Istotne jest światło i sposób w jaki podkreśla wybrane fragmenty ogrodu. Ważną rolę odgrywa także sposób rozmieszczenia lamp i podświetlonych elementów.

Minimalizm

Lampy o geometrycznym kształcie, w stonowanej kolorystyce, bez zbędnej dekoracyjności – w nowoczesnym ogrodzie na pewno świetnie się sprawdzą. Nie będą przesadnie rzucały się w oczy i dopasują się do ogrodowej kompozycji, w której dąży się do minimalizmu.

Prostota

Jeśli nasza koncepcja ogrodowa opiera się na prostocie i wybieramy takie uproszczone formy zarówno w kwestii mebli ogrodowych jak i roślinności, dobrym rozwiązaniem będą lampy ogrodowe, których design opiera się na prostocie figur geometrycznych. Pozbawione są wszelkiej dekoracyjności, a jednak same w sobie stanowią idealny detal dekorujący awangardowy ogród w niebanalnym stylu.

Przyjemność

W ogrodach, w których unika się wybujałości i przepychu, oświetlenie ogrodowe może mieć zasadnicze znaczenie. Dzięki niemu taki minimalistyczny ogród w nocy odsłoni swój nowy wymiar. Oświetlenia nie może być za dużo. Musi być ono przemyślane, żeby nie popsuło wieczornego i nocnego przebywania w ogrodzie, a wręcz przeciwnie — powinno ono nam uprzyjemnić ten czas.

Praktyczne i elementarne funkcje oświetlenia są ważne. Oprócz tego jednak istotne jest też oświetlenie stworzone z myślą o nas, które pozwoli wykreować niespotykany i przyjemny dla nas nocny świat.