Artystyczne  inspiracje wnętrzarskie

Wnętrze może być przykładem artystycznej realizacji. Takiej, w której odczytamy nawiązania do konkretnych stylów, kierunków czy nawet autorów. Salony, kuchnie, przedpokoje, sypialnie, biura świadczą o tym, kim jesteśmy i jakie walory estetyczne mają dla nas znaczenie. Poprzez aranżacje mamy możliwość wyrażenia siebie i tego stylu, jaki nam w duszy gra. Bardzo często pokrywa się on ze stylem wielkich mistrzów, którzy na nowo odkrywali kolor, formę, materiał.

Kubizm regałów drewnianych

Na stronie notodo.pl znajdziemy wiele przykładów takich odkrywczych reinterpretacji kierunków w sztuce XXI i XX wieku. Niektóre projekty sięgają nawet dalej, m.in. do fantazyjnej sztuki baroku. Odkryjemy tutaj na przykład kubizm w postaci regałów drewnianych. Przypominających układanki zrobione z rozsypanych fragmentów. Meble te łączą naturalny materiał z inspiracjami klasycznym już kierunkiem, który stanowił przełom w myśleniu o dziele plastycznym. Echo kubistycznej twórczości rozbrzmiewa aż do dziś.

Secesja metalowych łóżek

Stylem, który pojawia się w dzisiejszych wnętrzach, jest secesja. Z upodobaniem do dekoracyjnych splotów roślinnych, które dominowały na elementach metalowych. Spotkamy je też w nowoczesnych sypialniach. W postaci efektownych ram metalowych łóżek. Meble tego rodzaju prezentują się zjawiskowo, ślicznie i niestandardowo.

Kanapowy pop-art

Powraca także sztuka powojenna. Chociażby interpretacyjny pop-art, który przejawia się m.in. jako wzory na meblach tapicerowanych. Fotel czy sofa z gazetowymi nadrukami lub z symbolami kultury współczesnej, to meble dla miłośników gry z tradycją. Idealnie takie meble w duchu pop-art współgrać będą z industrialnymi regałami czy z aluminiowymi stolikami. Spodobają się osobom, które unikają nudy także pod względem aranżacyjnym.