Pomysł na pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim

Pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim to bardzo przytulne wnętrze ze względu na swoje jasne kolory. Dzięki zastosowaniu takiej aranżacji stworzymy dogodne warunki do nauki dla każdego nastolatka.

Pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim i jego odmiany

Styl skandynawski powstał w zimnej Skandynawii na przełomie XIX wieku. Wtedy to właśnie malarz Carl Larsson zaczął tworzyć bardzo jasne akwarele prezentujące codzienne życie Szwedów. Chciał w ten sposób przełamać stereotypy odnoszące się do tego, że Szwecja to kraj zimny i chłodny. Od tej pory jasne barwy kojarzone są z tym krajem i tym regionem. Na przestrzeni lat styl skandynawski doczekał się różnych odmian. I tak pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim może być urządzony po duńsku, szwedzku lub fińsku.

Dla chłopca i dla dziewczynki 

Styl szwedzki bazuje tylko i wyłącznie na białym kolorze, bardzo surowy ogranicza również użycie jakichkolwiek tkanin okiennych. Ma to na celu zapewnienie maksymalnej ilości światła w pomieszczeniu. Nie można zapomnieć również o idealnym minimalizmie przy tym stylu Styl duński jest bardzo dobrym pomysłem dla młodej dziewczyny ze względu na obecność pastelowych odcieni (błękit, żółć, zieleń, wrzosowy). Nazywany również stylem romantycznym. Styl fiński charakteryzuje się przełamaniem w postaci ciemnych barw, jak np. czerń, grafit, brąz, dlatego jest wspaniałą propozycją dla chłopców. Taki pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim to również kanciaste formy, geometryczne bryły objawiające się pod postacią funkcjonalnych mebli. 

https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/ zobacz o podstawy do znaków drogowych zobacz wiecje