Kuchnia jak z bajki

Bajkowa kuchnia to miejsce nieco odrealnione i fantastyczne. Takie, które przywołuje światy dzieciństwa: zapachy, smaki, kolory, przedmioty. To miejsce, w którym odpoczywamy i zapominamy o szarej i szybkiej rzeczywistości. Choć na moment. Chociaż podczas smażenia naleśników albo pieczenia ciasta. W dzisiejszych czasach gotowanie coraz częściej staje się terapią.

Kiedy gotowanie to przyjemność

Gotowanie nie jest już tak uciążliwe jak dawniej. Do dyspozycji mamy wiele sprzętów, które właściwie wykonują za nas większość uciążliwych czynności. Nam pozostaje przyjemność wyszukiwania nietypowych potraw, eksperymentowania ze smakami, urządzania podwieczorków przy ciasteczkach własnej roboty. Kuchnia coraz bardziej staje się przestrzenią radości i relaksu.

Urządzanie bajkowej kuchni

Żeby gotowanie szło gładko, zupełnie jak w bajce, przydadzą się na pewno meble kuchenne – komplety. Pojemne i pomysłowo zaplanowane szafki kuchenne, spory blat odporny na wilgoć, a do tego nowoczesna kuchenka – przyrządzanie najbardziej wymyślnych dań stanie się dziecinnie proste.

Stylizacja bajkowej kuchni

Bajkowe klimaty podkreślą drewniane stoły kuchenne. Naturalne drewno stanowi najlepszy punkt wyjścia do stworzenia rustykalnej aranżacji kuchennej. Stół warto uzupełnić krzesłami w różnych kolorach, tworząc w ten sposób niebanalny układ, łącząc wiejskość z artyzmem. W bajkowej kuchni sprawdzą się też nawiązania do stylu prowansalskiego.

Naturalnie natura

Natura w każdej postaci sprawi, że kuchnia stanie się przytulnym miejscem. Zioła w ceramicznych doniczkach ustawione na parapecie albo na specjalnie przygotowanych półkach drewnianych. Przetwory własnej roboty w pięknie przygotowanych słojach i słoikach – ustawione w widocznym miejscu. Fajansowe naczynia w roślinne wzory. Dodatki tworzą bajkowy klimat w kuchni.

https://esencjapiekna.com.pl https://wingate.biz https://hanza.edu.pl